MÍSTNÍ KNIHOVNA LIPTÁL

KNIŽNÍ VÝDEJOVÉ OKÉNKO

Protože se situace nelepší, rozhodli jsme se otevřít knižní výdejové okénko.

Jak to funguje:

Na webových stránkách knihovny najdete odkaz na elektronický katalog, kde je možné vybrat si knihy, které vám po předchozí dohodě nachystám a ve dveřích knihovny v dohodnutý čas předám.

Seznam knih je nutné dopředu poslat buď do emailu obec.urad@liptal.cz, nebo nahlásit telefonicky na číslo 571 438 074 - Obecní úřad, spolu s vaším telefonickým kontaktem.

Vracení knih proběhne stejnou cestou po předchozím objednání.

Podrobné informace o vyhledávání v katalogu naleznete zde v záložce KATALOG.

Při předání knih prosím o dodržování nařízených hygienických opatření.

Prosím uživatele o vyplnění Dotazníku o spokojenosti se službami naší knihovny.

Místo sběru dat:

- webové stránky knihovny - odkaz naleznete níže

- tištěný dotazník v knihovně

Moc děkujeme.

NOVÝ ČASOPIS PRO DĚTI!

27.5.2019: JARNÍ NOVINKY A ŽLUTÝ KNIŽNÍ SOUBOR PŘIVEZEN!

10.2.2019: Přišlo nové číslo časopisu "Moje země", ve kterém se dočtete o zajímavých místech České republiky, o tom, jak se žije kastelánovi na Buchlově, nebo o hradu Bezděz, o kterém připravil povídání oblíbený český spisovatel a historik Vlastimil Vondruška.

3.1.2019: V novém roce opět odebíráme časopisy pro děti i dospělé

19.11.2018 V záložce VÝMĚNNÉ SOUBORY byl zveřejněn seznam knih z modrého výměnného souboru.

26.9.2018 Nově k zapůjčení namluvená CD:

- Kristýnčina pavučinka (pohádky, čte Hana Maciuchová)

- Rumcajsova loupežnická knížka (pohádka, čte Vojtěch Kotek)

- Kouzelný měsíc (pohádka, čte Jiří Lábus)

- Hlava 22, Joseph Heller (čte Vladimír Hauser)

- Umrlčí cesta, Peter May (čte Jiří Dvořák)

- Nejlepší pro všechny, Petra Soukupová (čte Jan Cina, Milena Steinmasslová, Martina Krátká)

- Shakespeare (čte Martin Stránský, Milena Steinmasslová, Igor Bareš, Jana Stryková a další

- Sova, Samuel Bjork (čte Petra Špalková)

- Krotitel, Camilla Lackberg (čte Sylva Talpová)

- Kdo zabil Smíška? Petra Soukupová (čte Martha Issová)

- Pravda o mém muži, Halina Pavlovská (čte Halina Pavlovská)

2.5.2018 - K zapůjčení máme 6 nových deskových her:

- Velbloudí dostihy na cestách

- Neobvyklí podezřelí

- Ominoes: Kostky bohů

- Ostrov Skye

- Costa Rica

- X bere

7.3.2018 - V záložce KATALOG najdete návod, jak se podívat do svého čtenářského konta v naší knihovně a zjistit, jaké knihy máte vypůjčeny.

5.3.2018 - První číslo časopisu TVOŘIVÝ AMOS a UŽ VÍŠ PROČ?

21.2.2018 - byl přivezen nový lednový - fialový - výpůjční knižní soubor čítající 129 knih. Dále máme k zapůjčení 14 kusů namluvených CD - pohádky, detektivky, romány, scénky...

19.1.2018 - do knihovny jsme dostali darem cca 20 knih od autorů, které rádi čtete: B. B. Bradford, Sandra Brown, Sidney Sheldon, James Patterson a další. Za knížky moc děkujeme paní Nikole Řezáčové.

2.11.2017 - podzimní knižní novinky čítají 49 knih pro děti i dospělé. Několik obálek nových knih najdete v záložce NOVINKY. Dále v záložce VÝMĚNNÉ SOUBORY naleznete ke stažení seznamy knih ze všech tří výměnných knižních souborů.

7.9.2017 - V knihovně máme nyní k dispozici cca dvacet "novinek" - romány a detektivky a několik knížek pro mládež - za tyto dary moc děkujeme paní Ivetě Škrabánkové. Jedná se např. o knihy od Agathy Christie - čtyři detektivky, které jsme dosud ve fondu neměli, dále román od Joy Fielding Dej mamce pusu, od Johna Greena Papírová města a Hledání Aljašky (kniha značená zlatou plackou Bestseller), od Jonase Jonassena Analfabetka, která uměla počítat, dvě knížky ze série Hunger Games, od Karla Cubecy Zlatá skrýš,  od Davida Gutersona Sníh padá na cedry,  od stephena Kinga CUJO, od Jana Hnízdila Mým marodům - jak vyrobit pacienta a další.

1.9.2017 - v knihovně máme k dispozici cca 10 "novinek" - knížek pro malé školáky (první čtení, říkanky atd.) - za knížky moc děkujeme paní Pavle Geržové.